توجه : تمامی مطالب این سایت توسط ربات از طریق نتایج گوگل جمع آوری شده و تمامی مطالب عکس ها و لینک های دانلود برای سایت های دیگر است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  چگونه می توان زوج یا فرد بودن یک عدد را مشخص کرد

  1بازدید

  چگونه می توان زوج یا فرد بودن یک عدد را مشخص کرد را از سایت تفریح 98 دریافت کنید.

  تشخیص عدد زوج و فرد

  یکی از سوالات پر تکرار مرتبط با ریاضی ، نحوه تشخیص فرد یا زوج بودن یک عدد هست که چطور میتوان تشخیص داد عددی فرد هست یا زوج.

  زمانی که تعداد ارقام عدد بیشتر می شود شاید تشخیص زوج یا فرد بودن کمی دشوار شود و نیاز باشد تا از راهی مطمئن تر و سریع تر استفاده کنیم. در این مقاله در مورد تشخیص زوج یا فرد بودن اعداد صحبت خواهیم کرد.

  روشی برای تشخیص فرد یا زوج بودن یک عدد استفاده از روش تقسیم باقیمانده می باشد . با استفاده از بدست آوردن باقیمانده می توانیم زوج و یا فرد بودن یک عدد را تشخیص دهیم .

  5 % 2=1                                               5 / 2=2

  اگر قصد دارید باقیمانده را بدست بیاورید از % استفاده کنید. و اگر میخواهید خارج قسمت را بدست بیاورید از / استفاده کنید.

  تابع  IsOdd زیر تشخیص عدد فرد را انجام می دهد که عددی از ورودی دریافت کرده و باقیمانده آن را بر 2 حساب کرده ، در صورتی که باقیمانده صفر نشود عدد ورودی فرد بوده و مقدار true برگشت داده میشود در غیر این صورت عدد ورودی زوج می باشد .

  تمامی اعداد زوجقابل تقسیم بر عدد 2 می باشند ، با توجه به تعریف فوق می توانیم با تقسیم هر عددی بر عدد 2 زوج بودن آن را تشخیص دهیم در این صورت با تقسیم هر عددی بر عدد 2 اگر  باقیمانده ای باقی نماند یعنی صفر شود عدد مورد نظر زوج خواهد بود.

  تابع IsEven زیر عددی از ورودی دریافت کرده و باقیمانده آن بر عدد 2 را حساب میکند ، اگر باقیمانده صفر شود مقدار true برگدانده می شود که نشان دهنده زوج بودن عدد ورودی می باشد .

  کد های فوق مربوط به زبان سی شارپ می باشد.

  منبع مطلب : www.hozhan.ir

  مدیر محترم سایت www.hozhan.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید